Kadın Girişimcilere Destek Platformu

Anasayfa Üyeler Bilgi Notları Bir Bilene Sorun Ba�ar� Hikayeleri Forum İletişim
HABERLER

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Açıldı... (16.01.2012)

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Açıldı

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, bu konularda çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının projelerini değerlendireceği Toplumsal Gelişme Hibe Programı’nı 16 Ocak 2012 itibariyle Sabancı Vakfı web sayfası üzerinden (www.sabancivakfi.org) başvurulara açılıyor. Programa başvurular 24 Şubat 2012 tarihinde sona erecektir.

 

Kurumlar arası sinerji yaratacak, ortaklı projelerin destekleneceği program kapsamında, önceki yıllarda olduğu gibi, engelli kadın, genç kadın ya da engelli genç olduğu için iki kez ayrımcılığa maruz kalan çifte dezavantajlı grupların sorunları için kapsamlı çözüm önerileri geliştiren projelere öncelik verilecektir.

 

Projelerin, hedef kitlenin toplumsal katılımtoplumsal adalet ve ekonomik katılım konu başlıkları altındaki sorunlarına yenilikçi, sürdürülebilir, çarpan etkisi yüksek, politika oluşturma ve karar alma süreçlerini etkilemeye yönelik savunu faaliyetlerini içeren unsurları bulundurması değerlendirmede dikkate alınacaktır.

 

Dernek, vakıf, kooperatif ve üniversitelerin başvuruda bulunabileceği programda, önerilen projelerin Temmuz 2012 itibariyle başlaması ve uygulama süresinin 12 ay olması gerekmektedir. Toplamda 1.2 milyon TL hibe desteği verilecek program kapsamında proje başına ayrılan hibe tutarı en az 40.000 en fazla 200.000 TL olacaktır.

 

Geçmiş hibe programları kapsamında desteklenen projeleri incelemek ve 2012 Toplumsal Gelişme Hibe Programı Hakkında detaylı bilgi almak için www.sabancivakfi.org  web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 


 
Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Habitat İçin Gençlik Özel Sektör Gönüllüler Derneği İpekyolu Kadın Kooperatifi Umut Işığı Kadın Kooperatifi İlk Adım Sabancı Vakfı