Kadın Girişimcilere Destek Platformu

Anasayfa Üyeler Bilgi Notları Bir Bilene Sorun Ba�ar� Hikayeleri Forum İletişim
HABERLER

Evde iş yapan kadınlara 100 TL'lik prim indirimi (09.04.2010)
Dışarıdan işçi almadan evde ürettiği nakış, dikiş, gıda ürünlerini iş yeri açmadan satan kadınların bu işten elde ettikleri kazançları Gelir Vergisinden muaf tutuluyor. Bu şekilde Gelir Vergisinden muaf tutulan kadınlar İsteğe Bağlı Sigortalı olmaları durumunda indirimli prim ödüyorlar. Siz de evinizden iş yürütüyorsanız ve sigortalı iseniz Vergi Dairelerine başvurarak bu olanaktan yararlanabilirsiniz. Bu sayede hem 100 TL'den az prim ödeyebilir hem de sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Şemsa Güneş Ocağı satış temsilcisi olmak ister misiniz... ()

Son yıllarda küresel ısınma ve iklim değişikliği sıklıkla duyduğumuz kavramlar haline geldi.  Alışılmadık seller, fırtınalar, kuraklıklar, aşırı sıcaklar ve dondurucu soğuklar yaşamımızı etkiler oldu. Şimdi eski  alışkanlıklarımızı değiştirme ve yeni enerji kaynaklarına dönme zamanı…Güneş’e dönme zamanı…

Biz de Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı olarak kadınların liderliğinde küresel ısınmayla mücadelede bir adım attık ve işe mutfaktan başlayarak   Şemsa Güneş Ocağını ürettik. Artık yemeğimizi Şemsa Güneş Ocağı ile pişirelim. Şemsa Güneş Ocağı yaşamlarımızı yenilenebilir enerji kaynaklarına yönlendirmemiz için bir başlangıç…

Şemsa Güneş Ocağı güneş enerjisi ile çalışır. Güneş alan her yerde; bahçede, tarlada, piknikte, kampta, balkonda kullanılabilir.  

Şemsa Güneş Ocakları, aynı zamanda paketleme ve satışında rol alan kadınlara yeni gelir elde imkânı sağlıyor.  

Siz de bir Şemsa Güneş Ocağı Dostları’na katılarak iklim değişikliğiyle mücadelenin ortağı olun ve kadınların bu girişimini destekleyin.

Nasıl Şemsa Güneş Ocağı Dostu olabilirsiniz?

·    Şemsa Güneş Ocağı Satış Temsilcisi olabilirsiniz.

·    Şemsa Güneş Ocağı satın alabilir ve aktif kullanıcı olabilirsiniz. 

Satış temsilcisi olmak veya sipariş vermek için lütfen bizimle ilişkiye geçiniz.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Nahıl İktisadi İşletmesi

İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 17 

Beyoğlu - İSTANBUL

Tel: 0 212 292 26 72 - 75

 

 

 


Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Açıldı... (16.01.2012)

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Açıldı

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, bu konularda çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının projelerini değerlendireceği Toplumsal Gelişme Hibe Programı’nı 16 Ocak 2012 itibariyle Sabancı Vakfı web sayfası üzerinden (www.sabancivakfi.org) başvurulara açılıyor. Programa başvurular 24 Şubat 2012 tarihinde sona erecektir.

 

Kurumlar arası sinerji yaratacak, ortaklı projelerin destekleneceği program kapsamında, önceki yıllarda olduğu gibi, engelli kadın, genç kadın ya da engelli genç olduğu için iki kez ayrımcılığa maruz kalan çifte dezavantajlı grupların sorunları için kapsamlı çözüm önerileri geliştiren projelere öncelik verilecektir.

 

Projelerin, hedef kitlenin toplumsal katılımtoplumsal adalet ve ekonomik katılım konu başlıkları altındaki sorunlarına yenilikçi, sürdürülebilir, çarpan etkisi yüksek, politika oluşturma ve karar alma süreçlerini etkilemeye yönelik savunu faaliyetlerini içeren unsurları bulundurması değerlendirmede dikkate alınacaktır.

 

Dernek, vakıf, kooperatif ve üniversitelerin başvuruda bulunabileceği programda, önerilen projelerin Temmuz 2012 itibariyle başlaması ve uygulama süresinin 12 ay olması gerekmektedir. Toplamda 1.2 milyon TL hibe desteği verilecek program kapsamında proje başına ayrılan hibe tutarı en az 40.000 en fazla 200.000 TL olacaktır.

 

Geçmiş hibe programları kapsamında desteklenen projeleri incelemek ve 2012 Toplumsal Gelişme Hibe Programı Hakkında detaylı bilgi almak için www.sabancivakfi.org  web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 


 
Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Habitat İçin Gençlik Özel Sektör Gönüllüler Derneği İpekyolu Kadın Kooperatifi Umut Işığı Kadın Kooperatifi İlk Adım Sabancı Vakfı